O PÁLENICIA JEJÍ FILOSOFIE

Myšlenka na pěstitelskou pálenici a ovocný lihovar vznikla v roce 2016. Jednatelé této společnosti (Centrum exkluzivních destilátů s.r.o.) Bronislav Janča a Rudolf Kuběna vlastní nevyužitý rozsáhlý objekt, který nabízí ohromné prostory jako stvořené ke zpracování ovoce. Naši budovu nacházející se na kraji obce Bechov u Dolního Bousova (okr. Mladá Boleslav) bylo nutné nejprve kompletně rekonstruovat a připravit na dodávku jedinečných destilačních zařízení k výrobě ovocných pálenek. Od počátku bylo cílem vytvořit vlastní značku nejmodernějších destilátů pro ovocný lihovar (AROMA GOLD), nabídnout službu pěstitelům ve formě pěstitelského pálení a ukázat tak, že nejen na Moravě se dá vypálit pravá slivovice a jiné ovocné pálenky. Protože naše prostory disponují velkou zastavěnou plochou, bylo dalším logickým krokem zřídit moštárnu. Nejen, že pěstitel může u nás destilovat svoje ovocné kvasy ze svých sadů a odejít z demižónkem vlastní pálenky, ale také je tu možnost nechat si vyrobit mošt jak už ze svého ovoce či z ovoce od nás.

O Železné...

Počátek bývá často bolestivý a cesta k výsledkům nebývá snadná. Když ano, většinou si toho nevážíme, nebo to ani nestojí za to.

A možná právě proto jsme na těžké cestě našli to, co nakonec vedlo ke vzniku výjimečných destilátů se jménem Železná.

Trvalo nám několik let, než se spojilo vše tak, jak mělo, aby se z prémiového piva stal netradiční jemný destilát, který si na nic nehraje. Prostě je.

Vypráví pravdu o třech letech potu a snažení, 

třech základních ingrediencích i třech zdánlivých nezdarech.

Třikrát destilované pálenky nejen ze speciálních piv.

Dej bůh štěstí nejen pivu. :)